آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای (H1N1)A اعلام شد - ایستگاه پرستاری make money
آموزشی و اطلاع رسانی
دوشنبه 20 مهر‌ماه سال 1388
آخرین آمار مبتلایان به بیماری آنفلوانزای (H1N1)A اعلام شد

تاکنون 342298 نفر در جهان به بیماری آنفلوانزای (H1N1)A مبتلا شده و بیش از 4000 نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی نیز که شامل 22 کشور و دارای 550 میلیون نفر جمعیت است، تاکنون 12861 نفر به این بیماری مبتلا و 80 نفر نیز فوت شده‌اند.

در میان کشورهای منطقه مدیترانه شرقی، کشور عربستان با 4119 مورد ابتلا و 28 مورد مرگ بیشترین موارد ابتلا به بیماری آنفلوانزای (H1N1)A را داشته است.

در کشور ما نیز براساس آخرین گزارشهای رسیده از مرکز مدیریت بیماریها، طی هفته گذشته با ابتلا 54 مورد جدید این بیماری، شمار مبتلایان به آنفلوانزای (H1N1)A در کشور به 476 نفر رسیده است.

همچنین علاوه بر 6 مورد فوت اعلام شده در هفته‌های گذشته، یک مورد فوت دیگر نیز مربوط به کودکی 8 ساله گزارش شده است که در مجموع شمار فوت‌شدگان این بیماری در کشور به 7 مورد رسیده است.

وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی مجدداً از هموطنان خواسته است که با رعایت نکات بهداشتی و به ویژه شستن مرتب دستها با آب و صابون و رعایت فاصله با مبتلایان، از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند.

بنابراعلام وزارت بهداشت، مبتلایان به بیماریهای قلبی، عروقی بیماریهای تنفسی به ویژه آسم، مبتلایان به بیماری دیابت، سرطان، افراد دارای نقص ایمنی، زنان باردار، کودکان زیر 5 سال و همچنین افراد بالای 65 سال، گروههای پرخطر در برابر بیماری آنفلوانزا محسوب می‌شوند که ضرورت دارد توصیه‌های پیشگیرانه و بهداشتی را جدی‌تر بگیرند

لینک دوستان
mi118.com
لینک باکس توکان