آخرین وضعیت بیماری آنفلوانزای نوع A اعلام شد - ایستگاه پرستاری make money
آموزشی و اطلاع رسانی
پنج‌شنبه 30 مهر‌ماه سال 1388
آخرین وضعیت بیماری آنفلوانزای نوع A اعلام شد

تاکنون بیش از 400 هزار نفر در جهان (در 192 کشور) به بیماری آنفلوانزای نوع A  مبتلا شده و 4700 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را  ازدست داده اند.

 

تاکنون بیش از 400 هزار نفر در جهان (در 192 کشور) به بیماری آنفلوانزای نوع A  مبتلا شده و 4700 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را  ازدست داده اند.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه مدیترانه شرقی نیز که شامل 22 کشور و 550 میلیون نفر جمعیت است، 700/14 نفر به این بیماری مبتلا و 96 نفر نیز فوت کرده­اند.

بر اساس اعلام رئیس مرکز مدیریت بیماریها طی هفته گذشته با ابتلاء 545 نفر به بیماری آنفلوانزای
نوع
A (H1N1) شمار مبتلایان به این بیماری به 1194 نفر رسیده است.

دکتر محمدمهدی گویا، درتشریح آخرین وضعیت بیماری آنفلوانزا در کشور اعلام داشت:  بیشتر موارد جدید ابتلاء‌ بیماری آنفلوانزای A (H1N1) مربوط به دانش آموزان مدارس بوده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریها با بیان این مطلب که افزایش موارد ابتلاء‌ به بیماری آنفلوانزا را طی هفته­های آینده نیز خواهیم داشت گفت: تاکنون 194 نفر از کل مبتلایان به این بیماری در بیمارستان­ها و مراکز درمانی بستری و خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق آنها بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده­اند.

همچنین تاکنون تعداد 16 نفر  در اثر ابتلاء‌ به این بیماری درکشور فوت شده­اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماریها در ادامه بار دیگر به اولیاء‌ دانش­آموزان توصیه کرد که درصورت ابتلاء‌ فرزندانشان به این بیماری حتماً در منزل استراحت نمایند چرا که ممکن است دانش­آموز مبتلا ، بیماری خود را به دانش­آموز دیگری که بیماری زمینه­ای نیز دارد انتقال دهد و وی را به فرم­های شدید این بیماری مبتلا نماید.

دکتر گویا با اعلام این که تاکنون هیچ مدرسه­ای به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزای نوع A (H1N1) تعطیل نشده است، گفت:‌ اگر دانش­آموزان توصیه­های بهداشتی را کاملاً رعایت کنند و درصورت ابتلاء  به بیماری، به پزشک مراجعه و تا بهبودی کامل به مدرسه نروند، هیچ مدرسه ای تعطیل نخواهد شد.

لینک دوستان
mi118.com
لینک باکس توکان